נגישות
לעמוד המועצה ב - Facebook

דבר ראש המועצה

דבר ראש המועצה

תושבים ומבקרים יקרים,

ברוכים הבאים למועצה האזורית תמר, אחד מחבלי הארץ היפים והמיוחדים ביותר בישראל, כאשר מן העבר האחד המדבר הרחב ומהעבר השני פלא הטבע המיוחד– ים המלח.

אוצר של אדם, טבע ונוף במקום הנמוך ביותר בעולם.

מארג החיים בארץ התמר משלב חזון ועשייה. תיירות ענפה לצד פיתוח מתמיד של המרחבים למטיילים, חקלאות מסורתית לצד זו הערכית, תעשייה משגשגת, ומלוא החופן תמרים מתוקים, שהפכו לשם דבר עולמי.

גם בתרבות ובספורט פורח התמר. החל מפסטיבל התמר שמביא את מיטב אמני ישראל למתחם, דרך בכירי המוסיקה האלקטרונית שיורדים נמוך ב(424 –), ועד מרוץ עין גדי וסובב סדום לחובבי הספורט. שלל אירועים לכל המשפחה מביאים אלפי תיירים לאזור בכל שנה.

הקמנו כאן מפעל התיישבותי מרתק ובו קהילת תושבים קטנה וייחודית, אשר בחרה לבוא ולבנות את ביתה מתוך ציונות ואמונה בדרך. קהילה מלוכדת, המשלבת אחריות חברתית, רוח יצירה, התמדה, מסירות ועזרה הדדית כערך עליון.

לצערנו, ים המלח הולך ונעלם, ופלאי הטבע שסביבו נחרבים אף הם. תופעת הבולענים מהווה איום קיומי לאזור שאין דומה לו בעולם כולו. רק פעולה בינלאומית המלווה בהעלאת המודעות הציבורית יכולה לעצור את ירידת המפלס! המועצה האזורית תמר מובילה מזה שנים את המאבק להעלאת המודעות למצבו של הים, ומקדמת דיון מעמיק בכל התמורות שהבולענים השאירו באזורנו, לרבות הפגיעה האנושה שנגרמה לתיירות, לחקלאות והאיום הממשי לכביש 90. אנו נחושים להמשיך ולעשות זאת, זו חובתנו המוסרית, של כולנו יחד, כדי שנוכל להמשיך לקיים את ההתיישבות בים המלח, ולהביא לצמיחת הישובים החיים בחבל ארץ ייחודי זה.

בפתחו של יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה ולצד אירועי יום העצמאות ה-69 למדינת ישראל, אני רוצה לחבק ולהשתתף בכאבן של המשפחות השכולות, אשר שילמו את המחיר היקר מכל עבור היאחזותנו בחבל ארץ ייחודי זה ובעבור הגשמת חזון קיומה של מדינת ישראל.
אתם מצפן ערכי ומוסרי בעבור כולנו ואנו מחויבים יום-יום, שעה-שעה, להמשיך ולהצדיק את הקרבן הנורא אותו הקרבתם בעבור קוממיות עם ישראל בארצו.

אני רוצה לאחל לכל תושבינו חגיגות עצמאות שמחות ומהנות!

בתקופה נפלאה זו של השנה, אני מזמין את תושבי המועצה ואת כל בית ישראל לנצל את מזג האוויר הנאה לבילוי בחיק המשפחה, צאו ברגל וברכב אל מרחבי האזור הנפלא שלנו - ובואו ליהנות מחופשה ייחודית כאן בארץ התמר


                                                                                                              דב ליטבינוף,

                                                                                                               ראש המועצה.