נגישות
English French Russian
לעמוד המועצה ב - Facebook

אתרים ואטרקציות

אתרים ואטרקציות

מצדה
על צוק מבודד בלב המדבר ומול נופו הפראי של מדבר יהודה שכן בעבר ארמונו המפואר של הורדוסבימי המרד הגדול נגד הרומאים בסוף ימי בית שניהתבצרו בו לוחמים יהודים שהחליטו לא לותר על חירותם גם במחיר חייהםבגן הלאומי שבמצדה, אליו ניתן לעלות ברכבל או במסלול ״שביל הנחש״ הנמשך כחצי שעהתוכלו לחזות במופע אורקולי המציג את סיפורה של ההתיישבות על מצדהבכלי מצור רומיים, בבורות המיים הצפוניים אותם בנה הורדוסבארמונות הצפוניים והמערביים, בשריד מבית כנסת מתקופת בית שניבכנסייה הביזנטית שהייתה מקום כינוס של נזירים מתבודדים ובבית המרחץ הבנוי בסגנון רומי ועוד.

טלפון: 08-6584207/8

http://www.parks.org.il/sites/english/Pages/default.aspx

שמורת טבע עין גדי

כקילומטר אחד צפונית לקיבוץ עין גדי ממוקמת לה שמורת טבע עין גדי - נווה המדבר הגדול בארץ. מוקדי העניין העיקריים בשמורה הם נחל דוד, נחל ערוגות, מעיין עין גדי, מערת דודים- מערה קטנה ואינטימית בראש מפל דוד, המקדש הכלקוליתי מתקופת התקופה הכלקוליתית לפני יותר מ-5,000 שנה, הקניון היבש - קטע בנחל דוד המהווה נקודת תצפית מרשימה, מעלות עין גדי – 5 שבילים תלולים המטפסים מנווה עין גדי לרמת מדבר יהודה, תל גורן – שרידי היישוב הקדום בעין גדי ואנדרטה לזכר שבעה חניכי השומר הצעיר ולוחם הפלמ"ח שנספו באסון המדורה במסע למצדה בתקופת המנדט הבריטי.

טלפון: 08-6584285

http://www.parks.org.il/Pages/default.aspx

http://www.parks.org.il/sites/english/Pages/default.aspx

הגן הבוטני בקיבוץ עין גדי
הגן הבוטני בקיבוץ עין גדי מציג מבחר עשיר של צמחייה מכל העולם וכולל כ-900 מיני צמחים המתאימים לאקלים החם באזור. הגן החל כגן נוי קיבוצי, עד שבשנות ה-90 הוחלט להפוך אותו לגן בוטני בעקבות עניין רב שגילו בו בוטנאים. בגן, המשתרע על שטח של כ-110 דונם, ישנם מיני צמחים שמוצאם מאזורים אקלימיים הדומים לעין גדי כמו האיים הקריביים, מדגסקר, אפריקה, הודו, אוסטלריה ואמריקה, ויש בו כ-40 מיני דקלים, צמחי מרפא, צמחי בושם וצמחי נוי שונים. הגן הבוטני מהווה מקום מפלט וחלקת אקלום לצמחים נדירים מכל רחבי העולם הנמצאים בסכנת הכחדה, דבר המעורר את סקרונתם הרבה של חוקרים רבים בתחום הבוטני.
טלפון: 6594726-08

http://www.eingedi.co.il/ViewPage.asp?pagesCatID=2906&siteName=eingedi

קומראן

קומראן הוא גן לאומי ארכיאולוגי השוכן למרגלות המצוק של מדבר יהודה ומתנשא מעל חופי ים המלח. במאה ה-2 לפני הספירה התיישבו במקום בני כת המדבר שכתבו מגילות נגוזות אשר נמצאו בחפירות ארכיאולוגיות ונחשבות לממצא הארכיאולוגי החשוב ביותר שהתגלה במאה ה-20. הביקור בגן הלאומי נפתח בהקרנת סרטון על תולדות הקומראן ומשם תוכלו לבקר באתר הארכיאולוגי הממחיש את אורח החיים של בני הקומראן וכולל חדר אוכל מרכזי שבו נערכו סעודות טקסיות, שרידי מטבח, מגדל שמירה, בתי מלאכה לכלים ואורווה.  

טלפון 02-9942235

http://www.parks.org.il/Pages/default.aspx

http://www.parks.org.il/sites/english/Pages/default.aspx

קאסר אל יהוד

קאסר אל יהוד הוא מקום טבילה הממוקם כ-10 קילומטר צפונית לים המלח ונחשב כמקום קדוש לדת הנוצרית. על פי הברית החדשה זהו המקום בו הטביל יוחנן המטביל את ישו, ובהתאם למסורת בת האלפיים שנים עולים לכאן צליינים נוצרים על מנת לטבול בנהר. טקסי הטבילה נערכים בשני מועדים עיקריים: בחג הפסחא (באפריל) ובחג ההתגלות (אפיפניה) ב-18-19 בינואר. במקום ניתן לתצפת על מנזר סנט ג'ורג' ועל הצד הירדני של אתר הטבילה.

טלפון: 02-6504844
 

http://www.parks.org.il/sites/english/Pages/default.aspx